Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
TuríkHľadať
 
 

MO Jednoty dôchodcov Slovenska

Činnosť jednoty dôchodcov

Dôchodcovia počas roka pomáhali obci pri upratovaní verejných priestranstiev aj organizovaní spoločenských akciíí

V poradí tretia výročná členská schôdza MO Jednoty dôchodcov Slovenska v Turíku sa konala v utorok 14. februára 2018 v popoludňajších hodinách. Predsedníčka Ľubica Hýllová na nej predniesla správu o činnosti za predchádzajúci rok 2017. Výpočet akcií, na ktorých sa dôchodci zúčastnili bol dlhý a zaujímavý. Okrem kultúrnych podujatí sa naši seniori zapojili aj do upratovania verejných priestranstiev pri kultúrnom dome, brehov potoka Turík ale hlavne obecného cintorína. Brigády sa uskutočnili na jar aj jeseň. Pomoc poskytli napr. aj pri organizovaní Dňa Turíka. Potom nasledovalo prednesenie plánu činnosti na rok 2018. Pokladníčka organizácie Emília Garajová predniesla správu o stave financií. Potom nasledovala diskusia, v rámci ktorej starosta Stanislav Krakovský zablahoželal predsedníčke  Ľubici Hýllovej k trojročnej úspešnej činnosti organizácie a venoval jej kytičku kvetov. Ďalej sa všetkým členom organizácie úprimne poďakoval za prácu vykonanú pre obec bez nároku na odmenu. Tiež si vypočul podnety od dôchodcov, ktoré sa dohodli v priebehu roka splniť. Patrili medzi ne osadenie nádob na separovaný zber na obecný cintorín, ale aj napr. zakúpenie odadkových košov v kultúrnom dome. V tomto roku sa rozrástla aj členská základňa, pribudli nové členky Anna Salvová a Eva Krakovská. No a potom už nasledovala ochutnávka chutne navarenej kapustnice, klobás a koláčov a iného pohostenia, ktoré od obeda pripravovali samotné členky. V príjemnej atmosfére sa účastníci schôdze cítili vynikajúco a rozišli sa až vo večerných hodinách.

sk

Výročná členská schôdza Jednoty dôchodcov v Turíku – dôchodcovia na viac ako 25 akciách

V utorok 10. januára 2017 sa v sále kultúrneho domu v Turíku konala výročná členská schôdza turíckej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska. Schôdzu viedla predsedníčka Ľubica Hýllová, ktorá okrem iného uviedla, že naši dôchodcovia sa počas prvého roka činnosti (2016) zúčastnili na vyše 25-tich akciách. Navštívili Vysoké Tatry, Piešťany, Košice, Spišskú Novú Ves, Bratislavu, Žilinu a množstvo iných miest, kde videli rôzne kultúrno-spoločenské podujatia, výstavy, koncerty, pamätné miesta. Zorganizovali brigády na území obce zamerané na skrášľovanie a úpravu priestorov obecného cintorína či areálu kultúrneho domu. František Garaj napríklad za pomoci sponzorov aj vlastnej práce zabezpečil drevené stoly a stoličky využívané na rôznych exteriérových miestach v obci. Dôchodcovia sa aktívne zapojili aj do práce okresných štruktúr, čo potvrdil aj hosť na schôdzi, okresný predseda JDS Stanislav Ižo. Starosta obce poďakoval dvadsiatke organizovaných dôchodcov za prínos pre život v obci a vyslovil presvedčenie, že spolupráca bude aj v roku 2017 rovnaká, ak nie ešte na vyššej úrovni. Prítomní potom v príjemnej atmosfére podebatovali a užili menšie občerstvenie. 

Členská schôdza Jednoty dôchodcov 

V Turíku má za sebou rok činnosti základná organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska. V utorok 16. marca 2016 mali jej členovia členskú schôdzu. Zúčastnili sa na nej aj starosta obce Mgr. Stanislav Krakovský a aj miestny farár PhLic. Jozef Gallovič. Predsedkyňa organizácie Ľubica Hýllová oboznámila členov o ich činnosti v správe, z ktorej sa bolo možné dozvedieť okrem iného aj to, že organizácia má už 20 členov.Tým sa stala najpočetnejšou organizáciou v obci. Dôchodci za rok absolvovali množstvo podujatí, kultúrnych, športových aj spoločenských. V diskusii sa potom dohodli aj programe na ďalší rok. K návrhom patrilo aj zorganizovať súťaž O najkrajšiu predzáhradku, či rôzne iné akcie.

V Turíku vznikla ZO Jednoty dôchodcov Slovenska

TURÍK – V utorok 12. mája 2015 sa v sále kultúrneho domu stretli zakladajúci členovia miestnej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska. Na ich prvom stretnutí sa zúčastnil aj okresný predseda Stanislav Ižo, ktorý im porozprával o možnostiach a činnosti takejto organizácie. Miestni dôchodcovia prejavili ochotu obohatiť svoj zaslúžený odpočinok rôznorodou kultúrnou a spoločenskou činnosťou v rámci obce ako aj celookresných aktivít. Predsedkyňou miestnej organizácie sa stala Ľubica Hýllová, tajomníkom František Garaj.


 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka